top image

הסכם ממון

הסכם ממון

הסכם ממון הינו הסכם בין בני זוג ו/או ידועים בציבור, המבקשים לעגן את הפן הכספי וניהול חייהם המשותפים, כגון: משמורת ילדים, חשבונות משותפים, נכסים, רכוש, מזונות וכ"ו. למעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול לעלות בשלב כלשהו בחיים המשותפים, מחלוקת בין בני הזוג, יכול להיכנס לתוך ההסכם. בנוסף, ההסכם קובע את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של סיום חייהם המשותפים, אשר תורמת לחיי זוגיות בריאים.

משא ומתן בהסכם הממון

בני הזוג מנהלים סוג של משא ומתן ביניהם על תנאי ההסכם על מנת למנוע בעתיד ריבים אשר יכולים לפגוע בזוגיות. מטרת הסכם הממון הינה לחזק את הקשר ללא אינטרסים של אחד הצדדים כלפי השני. לכן חשוב להדגיש כי בני הזוג מנהלים דיאלוג סובלני באהבה אשר יוביל לחתימת הסכם הממון לשביעות בני הזוג. ולכן מומלץ להיעזר בעורך דין ודים לירן קולצ'ינסקי אשר הינו בעל ניסיון בניהול משא ומתן ומתמחה בחוזים והסכמים.

האם ניתן לערוך הסכם ממון באופן עצמאי או שמא כדאי לפנות אל עורך דין ?

מה כולל הסכם ממון?

הסכם ממון יכול להסדיר נושאים רבים הקשורים לניהול החיים המשותפים של בני הזוג ו/או ידועים בציבור כגון: משמורת ילדים, חינוך הילדים, נכסים, מזונות וכ"ו. כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול לעלות בשלב כזה או אחר בחייהם המשותפים. להסכם הממון דרוש אישור ההסכם. כאשר בני הזוג עורכים הסכם ממון לפני החתונה, ניתן לאשר את ההסכם אצל נוטריון או בבית המשפט לענייני משפחה. אולם, כאשר ההסכם נחתם לאחר הנישואין, האישור להסכם יינתן רק על ידי בית המשפט.

חשיבותו של עורך הדין בהסכם

עריכת הסכם ממון הינה מורכבת, הן מבחינה משפטית והן מבחינה רגשית. ההסכם חייב להיות מקצועי וברור, עליו להיות מותאם באופן ספציפי לבני הזוג ועליו לצפות פני עתיד ככל שניתן  ולתת מענה משפטי מלא לסיטואציות שונות העלולות להיבצר בעתיד וזאת על מנת למנוע ממאבק משפטי קשה וארוך ולא נעים  במקרה של פרידה. לאור זאת, עריכת הסכם ממון באופן עצמאי, איננה מומלצת וחשוב לפנות אל עורך דין התמחה לעריכת חוזים והסכמים. עורך הדין ינסח הסכם ממון ברור ומקיף, לכל הפרטים הרלוונטיים ויבטיח את עתידם של בני הזוג. המטרה היא ליצור וודאות משפטית, אשר תבסס אמון ותסיר כל חשש מלבם של בני הזוג  ותבהיר את כללי המשחק היה ובני הזוג יחליטו להיפרד יהיו להם כלכלים מוסדרים לפרדה אשר יכול למנוע הרבה אי נעימות בדרך, כפי שאומרים "עושים באהבה יש גם לסיים באהבה".

סמכות בית המשפט במהלך אישור הסכם ממון

תפקידו של בית המשפט הינה החובה לוודא כי בני הזוג מבינים את משמעותו ותוצאותיו של ההסכם הממון ולוודא כי ההסכם נערך ללא כפיה ומתוך רצון חופשי של בני הזוג.

עם זאת, לבית המשפט אין סמכות להתערב בהסדרים הרכושיים שנקבעו בהסכם מתוך כוונה לשנותו או להשיג איזון רכושי שונה ממה שבני הזוג הסכימו מרצונם החופשי.

הסכם ממון וגירושין

בשנים האחרונות, עולה וגוברת המודעות לחשיבותם של הסכמי ממון וגירושין וזאת מכמות של הגירושין במדינת ישראל. ההחלטה להתגרש אינה החלטה קלה, אולם משנתקבלה, על בני הזוג ו/או אחד מבני הזוג,   יש לעשות כל שניתן כדי לנהל את ההליך בצורה הטובה ביותר ונעימה ככל שניתן. הדרך המומלצת הינה חתימה על הסכם גירושין שהינו למעשה הסכם ממון, במסגרתו מגיעים בני הזוג להסכמות משותפות בנושאי הגירושין ומביאים לסיומו של ההליך תוך זמן קצר, ללא מאבקי קשים ומיותרים.

הסכם ממון וגירושין יכלול את כל נושאי הגירושין, לרבות הסכם ממון, המתייחס לפן הכספי. היה ובני הזוג חתמו על הסכם ממון לפני הנישואין ו/או לאחר הנישואין, יהווה ההסכם חלק מהסכם הגירושין ובני הזוג יידרשו לגבש הסכמות ביתר הנושאים.

דגשים להסכם גירושין

ההחלטה לחתום על הסכם גירושין, היא ללא ספק ההחלטה הטובה ביותר כאשר מדובר על הליך הגירושין. הסיבה לכך היא, כי כאשר ההסכם נחתם מתוך הסכמה משותפת, בכוחו למנוע מחלוקות ומאבקי כוח בין הצדדים בעתיד. עריכת הסכם גירושין, כמו עריכת הסכם ממון, תיעשה על ידי עורך דין המתמחה בחוזים והסכמים , אשר ייתן דעתו לעניינים הבאים:

בחירת עורך דין להסכם הממון ו/או הגירושין

מטרתם של הסכמי ממון וגירושין, היא להסדיר את הנושאים השונים במסגרת מערכת היחסים הזוגית ולמנוע מצב של מאבק משפטי בין בני הזוג. משכך, לשם עריכת ההסכמים יש לפנות אל עורך דין  הבקיא היטב בסוגיות המשפטיות השונות ויש לו ניסיון רב בעריכת חוזים הסכמים מסוג זה. מלבד הידע המשפטי הנרחב והניסיון המקצועי. בנוסף, עליו לנהוג ברגישות ולכבד את הקשיים אשר חווה הלקוח בתקופת הגירושין.

עורך הדין ודים לירן קולצ'ינסקי, הינו בעל ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון טרום נישואין, לאחר נישואין, הסכמי גירושין וכ"ו וייצוג הסכמים אלו בבתי המשפט האזרחיים ובתי הדין הרבניים.

מחפשים עורך דין הסכם ממון בחיפה והקריות? מחפשים עורך דין בחיפה והקריות להסכם גירושין?

צרו קשר עוד היום עם  עורך דין ודים לירן קולצי'נסקי ונשמח לספק לכם שירות מקצועי ומקיף.

עורך דין מתמחה בחוזים והסכמים, הסכם ממון, הסכם גירושין.

המידע מעניין? שתפו עם חברים
תוכן עיניינים

תמיד כאן בשבילכם

צרו איתנו קשר

לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.