top image

עורך דין ליטיגציה

בתחום הייצוג המשפטי, נוכחותו של עורך דין ליטיגציה מיומן היא לרוב הכרחית. עורכי דין ליטיגציה, המכונים גם עורכי דין משפטיים, ממלאים תפקיד חיוני בייצוג לקוחות בתביעות אזרחיות ובניווטם במורכבות המערכת המשפטית. המומחיות שלהם נעוצה בהסברה עבור לקוחות בפני בית משפט, בית דין או פורומים אחרים ליישוב סכסוכים כדי להבטיח שזכויותיהם מוגנות והאינטרסים שלהם מקודמים. מהי ליטיגציה ומדוע לא כל עורך דין מבצע ליטיגציה. עורך הדין לירן קולצ‘ינסקי, בעל ניסיון עשיר בליטיגציה אזרחית ומסחרית, עושה לנו סדר בדברים ומספר לנו מה מיוחד בתחום של ליטיגציה מסחרית ואזרחית.

מהי ליטיגציה?

ליטיגציה בעברית הינה התדיינות שם המקובל למקצוע הטיעון בבית משפט, תפקיד לרוב נעשה ע"י עו"ד. הליטיגציה עוסקת בתחום המשפט הפלילי והאזרחי. הליטיגציה האזרחית כוללת גם התמחות בליטיגציה מסחרית. תחום הליטיגציה רלוונטי לכל תיק אשר בסופו של דבר מגיע לדיון משפטי, בין אם זה בית משפט  בית דין או כל ערכאה שיפוטית אחרת. על עורך דין העוסק בליטיגציה להיות בקיא בסדרי הדין הרלוונטיים להליך המשפטי. בשנים האחרונות חלה מגמה של התמחות מוגדרת בתחום הליטיגציה, ומשרדים רבים הקימו מחלקות מיוחדות בהן עובדים עורכי דין המתמחים בליטיגציה וייצוג בבית משפט.

תפקיד עורך דין ליטיגציה

בתחום ההליכים המשפטיים תפקידו של עורך דין לייצוג בבית המשפט הוא מכריע. עורכי דין משמשים עורכי דין עבור לקוחותיהם, מנווטים במורכבות מערכת המשפט, מציגים טיעונים ושומרים על הזכויות והאינטרסים של מי שהם מייצגים. תחומי האחריות המרכזיים של עורך דין בעת ​​ייצוג לקוחות בבית המשפט ומדגיש את חשיבות תפקידם בהבטחת הליך משפטי הוגן וצודק.

יועצים משפטיים:

עורכי דין מספקים ייעוץ והכוונה משפטית ללקוחות, ומסבירים את נבכי החוק, זכויותיהם והתוצאות הפוטנציאליות של התיק שלהם. הם עוזרים ללקוחות להבין את האפשרויות שלהם ולקבל החלטות מושכלות לאורך התהליך המשפטי.

הכנת תיקים:

עורכי דין מתכוננים בשקידה להליכים בבית המשפט על ידי עריכת מחקר משפטי, איסוף ראיות, ראיון עדים ויצירת אסטרטגיה משפטית משכנעת להצגת המקרה של הלקוח ביעילות.

ייצוג בבית המשפט:

עורכי דין מייצגים את לקוחותיהם בבית המשפט, מציגים טיעונים, חקירה נגדית עדים ודוגלים בעמדת הלקוח שלהם בפני השופט. הם משתמשים במומחיות שלהם כדי לנווט בהליכי בית המשפט ולהבטיח שזכויות הלקוח שלהם מוגנות.

משא ומתן ופשרה:

במקרים רבים עורכי דין מנהלים משא ומתן עם צדדים מנוגדים כדי להגיע להסדר מחוץ לאולם. הם שואפים להבטיח תוצאות חיוביות עבור לקוחותיהם באמצעות משא ומתן אסטרטגי והסברה.

ליטיגטור :

עורכי דין הם תומכים נלהבים עבור לקוחותיהם, המגינים בקנאות על זכויותיהם ואינטרסים שלהם לאורך כל ההליך המשפטי. הם משתמשים בידע שלהם בחוק ובכישורי השכנוע כדי לקדם את עמדת הלקוח שלהם ולחפש פתרון צודק לסכסוך המשפטי.

איך לבחור עורך דין ליטיגציה:

בחירת עורך דין הליטיגציה המתאים היא קריטית להצלחת כל עניין משפטי. הנה כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת ​​קבלת החלטה חשובה זו:

 • ניסיון: חפשו עורך דין ליטיגציה עם ניסיון משמעותי בטיפול בתיקים דומים לשלך. הניסיון מצייד את עורכי הדין בכישורים ובתובנות הדרושים כדי לנווט ביעילות סוגיות משפטיות מורכבות.
 • מוניטין: חקרו את המוניטין של עורך הדין בקהילה המשפטית, כולל רקורד ההצלחה שלו בענייני ליטיגציה. המלצות והפניות מלקוחות עבר יכולים לספק תובנות חשובות לגבי היכולות שלהם או דירוגי עורכי הדין השונים כגון : דן אנד ברדסטריט או BDI.
 • תקשורת: תקשורת אפקטיבית חיונית ביחסי עורך דין-לקוח. בחר עורך דין ליטיגציה קשוב, ברור בהסבריו, ומעדכן אותך לגבי התקדמות התיק שלך.
 • מבנה שכר הטרחה: הבן את מבנה שכר הטרחה של עורך הדין מראש כדי למנוע הפתעות בהמשך. תקשורת ברורה לגבי עמלות ונוהלי חיוב חיונית כדי להבטיח הסדר שקוף והוגן.

מה ההבדל בין ליטיגציה אזרחית או מסחרית  ?

ההבדל העיקרי בין ליטיגציה מסחרית לאזרחית נעוצה בעניינים הרלוונטיים ובמסגרות המשפטיות הפועלות. בליטיגציה אזרחית, ניתן ייצוג משפטי הן לתובעים והן לנתבעים בהליכי משפט הנוגעים לסוגיות משפטיות אזרחיות כמו תביעות לשון הרע, רשלנות וסכסוכים כספיים. מצד שני, ליטיגציה מסחרית עוסקת במחלוקות ותביעות מורכבות יותר בין עסקים, חברות, בנקים ומוסדות. בתחום זה, המיקוד עובר לתחומים מיוחדים כגון דיני חברות, דיני מס ועוד. חשיבות מכרעת לעורך דין ליטיגציה וייצוג בבתי משפט הינו להיות בעל מומחיות בתחום הספציפי הרלוונטי למקרה הנדון. במקרים של ליטיגציה מסחרית, עורך דין שמביא גם חוש עסקי לצד מיומנות משפטית יכול להציע יתרונות מובהקים.

ליטיגציה מסחרית, אזרחית ופלילית

הליטיגציה חלה על המשפט הפלילי הן על המשפט האזרחי והן על המשפט המסחרי ולמעשה רלוונטית לגבי כל תיק אשר מגיע לדיון משפטי בין אם הדיון יתקיים בבית משפט, בבית דין, בפני בורר, או בפני כל ערכאה משפטית ודיוניות אחרת.

ליטיגציה מסחרית

הליטיגציה המסחרית היא תת תחום של הליטיגציה הפלילית והאזרחית והיא תפסה תאוצה רבה  בשנת 2010 בהקמת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב (בית המשפט הכלכלי). הליטיגציה המסחרית עוסקת במשפטים פליליים ובעבירות לפי חוק ניירות ערך וכן בהליכים אזרחיים הקשורים לדיני החברות, עתירות מנהליות כנגד החלטות רשות ניירות ערך ונגד רשם החברות וכן בערעורים על החלטות ועד המשמעת לפי חוק הייעוץ.

ליטיגציה אזרחית

ליטיגציה אזרחית משמעה ייצוג והופעה בבית משפט בהליכים אזרחיים ובכלל זה ייצוג בהליכים שעניינם חוזים והסכמים, תביעות ייצוגיות, דיני משפחה וגירושין, לשון הרע, ירושה וצוואה, זכויות יוצרים, נזיקין, מקרקעין ונדל”ן, דיני עבודה וכ"ו.

מהו ליטיגטור?

תפקידו של הליטיגטור (עורך דין המתמחה בליטיגציה) בראש ובראשונה לשכנע  את בית המשפט או הערכאה המשפטית בצדקת טענות לקוחותיו. לשם כך על הליטיגטור להיות מסוגל להתמודד הן בבית משפט והן מחוץ לבית משפט עם שורה ארוכה של משימות כגון:

 • ללמוד את טענותיו של הלקוח מבחינה העובדתיות והמשפטיות;
 • בקיאות מעמיקה בדין, בפסיקה ובהלכות המשפטיות.
 • בנית אסטרטגיה וטקטיקה משפטית בתיק.
 • התמודדות על מול סיטואציות ומתן מענה הולם ומשכנע  הן בכתב והן בעל פה.
 • חקירת עדים בבית משפט.
 • ניתוח הטענות, העדויות, וההתרשמויות וסיכומן.

לסיכום

לסיכום, תפקידה של ליטיגציה לא ניתן להפריז בעורך דין בייצוג משפטי. מהערכת תיק ועד ייצוג באולם בית המשפט, אנשי מקצוע משפטיים אלו הם גורם מרכזי בשמירה על הזכויות והאינטרסים של לקוחותיהם. בעת בחירת עורך דין ליטיגציה, אנשים ועסקים חייבים לשקול היטב גורמים כמו ניסיון, מוניטין, תקשורת ומבנה שכר טרחה כדי להבטיח שהם מיוצגים היטב ונתמכים לאורך כל ההליך המשפטי. עורך דין ליטיגציה מיומן לצידך יכול לעשות את כל ההבדל בהשגת תוצאה חיובית. על ידי הבנת תפקידו של עורך דין ליטיגציה וביצוע ההנחיות לבחירתו, לקוחות יכולים לנווט באתגרים משפטיים בביטחון ואמון בייצוג המשפטי שלהם.

עבור אנשים ועסקים המחפשים ייצוג משפטי בענייני ליטיגציה אזרחית, המומחיות של עורך דין ליטיגציה יכולים להיות אבן היסוד של אסטרטגיה משפטית מוצלחת. על ידי שיתוף פעולה עם עורך דין ליטיגציה מוסמך ומנוסה, לקוחות יכולים לנווט את המורכבות של מערכת המשפט בבהירות, ביטחון והגנה איתנה על זכויותיהם ואינטרסים שלהם. עורך דין ודים לירן קולצ'ינסקי -ליטיגטור בתחום האזרחי והמסחרי אשר מטפל בסכסוכים מורכבים, אשר ביכולתו להביא לפתרון מהיר של בעיות משפטיות לא מעטות. משום כך חשוב לפנות לעורך דין ודים לירן קולצינסקי, אשר יכול למנוע מהגעה לבית המשפט ולפתור את הסכסוך בין הצדדים. באופן כללי, עו"ד המתמחה בתחום הליטיגציה המסחרית מסייע ללקוח לפעול באופן היעיל והחכם ביותר כך שיוכל לממש את האינטרסים של הלקוח באופן הטוב ביותר.

ליטיגטור מסחרי מנוסה ינסה לפתור אם הצד השני בסכסוך ולהביאו לפתרון מחוץ לבית המשפט אך לעיתים ישנם מקרים מיוחדים אשר העדיפות תהיה להגיע לבית המשפט.

 פנו למשרד עורכי דין לירן קולצ'ינסקי, משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג בבתי המשפט ובתי הדין השונים בישראל.

 לייעוץ ללא התחייבות, צרו קשר בטלפון 052-6662828, או בדוא"ל: [email protected]

 האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ משפטי.

 השירותים ניתנים בעברית, רוסית, אנגלית  וספרדית.

תמיד כאן בשבילכם

צרו איתנו קשר

לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.