top image

בסביבת העבודה המהירה והדינמית של היום, חיוני הן למעסיקים והן לעובדים להיות בקיאים בחוקי העבודה ובתקנות העבודה. עם זאת, ניווט במורכבות של דיני עבודה יכול להיות מאתגר, וכאן נכנס לתמונה עורך דין דיני עבודה. אנשי מקצוע משפטיים אלו מתמחים במתן ייעוץ וייצוג מומחה בנושאים הקשורים לעבודה, תוך הבטחת הזכויות והאינטרסים של המעסיקים והעובדים כאחד. מוגן.

אז במה בדיוק מתמחה עורך דין דיני עבודה בתל אביב?

עורכי דין לדיני עבודה הם מומחים משפטיים בעלי ידע והבנה מעמיקים בחוקים ובתקנות המסדירים את יחסי עובד מעביד. הם בקיאים במגוון רחב של נושאים הקשורים לתעסוקה, כולל אך לא רק:

חוזי עבודה

עורכי דין לדיני עבודה יכולים לסייע בבדיקה, ניסוח וניהול מו"מ של חוזי עבודה כדי להבטיח שהתנאים וההגבלות הוגנים ועומדים בחוקי העבודה החלים. הם יכולים גם לספק הנחיות לגבי הסכמי אי תחרות, סעיפי סודיות ועניינים חוזיים אחרים.

אפליה והטרדה

עורכי דין לדיני עבודה עוזרים לאנשים שחוו אפליה או הטרדה במקום העבודה על בסיס גורמים כמו גזע, מין, גיל, דת או מוגבלות. הם יכולים להדריך אותם בתהליך המשפטי, להבטיח שזכויותיהם מוגנות ולחפש תרופות מתאימות.

סכסוכי שכר ושעות

אם אתה סבור שהמעסיק שלך הפר את חוקי שכר המינימום, לא שילם שעות נוספות או עסק בפרקטיקות שכר לא הוגנות אחרות, עורך דין לדיני עבודה יכול לעזור לך להבין את זכויותיך ולנקוט צעדים משפטיים כדי להחזיר את מה שאתה חייבים.

פיטורים שלא כדין

אם פוטרתם מעבודתכם שלא בצדק או תוך הפרה של חוקי העבודה, עורך דין לדיני עבודה יכול להעריך את המקרה שלכם ולייעץ לכם לגבי הצעדים המשפטיים המתאימים לנקוט. הם יכולים לעזור במשא ומתן על חבילת פיצויים או לייצג אותך בתביעת הפסקת עבודה שלא כדין.

פנסיה וגמל

נושא אחד מכריע שעורכי דין דיני עבודה יכולים לסייע בו הוא הבטחת המעסיקים להקפיד על הפרשות נאותות ונכונות של \פנסיה ולקופות גמל. כספים אלו חיוניים לביטחון הפיננסי לטווח ארוך של העובדים.

בטיחות ובריאות במקום העבודה

עורכי דין לדיני עבודה יכולים לסייע הן למעסיקים והן לעובדים בנושאים הקשורים לתקנות הבטיחות והבריאות במקום העבודה. הם יכולים לספק הנחיות לגבי ציות, לייצג לקוחות בסכסוכים ולהבטיח שננקטים אמצעים מתאימים כדי להגן על העובדים מפני סכנות.

כעת, אולי אתם תוהים מדוע כדאי לפנות לעורך דין לענייני עבודה בתל אביב. התשובה טמונה במורכבות וההשלכות האפשריות של סוגיות משפטיות הקשורות לעבודה. חוקי העבודה מתפתחים כל הזמן, וזה יכול להיות מאתגר עבור אנשים להישאר מעודכנים בתקנות ובתקדים המשפטיים העדכניים ביותר. באמצעות פנייה לסיוע של עורך דין מומחה בדיני עבודה.

מערכת החוק בישראל קבעה חוקים ותקנות רבות בנוגע לדיני עבודה על מנת שמערכת היחסים בין עובד ומעביד וסביב זכויותיהם של העובדים יהיו מוסדרות בחוק. המורכבות של הנושא מחייבת כיום ייעוץ וליווי של עורך דין לדיני עבודה בתל אביב בכל נושא ועניין הקשורים לסוגיות בעניינים הללו.

מדינת ישראל הינה חלק ממדינות העולם המערבי המתקדמות והמודרניות בהן קיים מערך חוקים שנחקקו על מנת להסדיר את יחסי העבודה בין עובד ומעביד וסביב זכויותיו של העובד או המעביד במקרים שונים. מערכת היחסים בין עובד ומעביד ובין עובד או מעסקי והמדינה מוגדרים בתור דיני עבודה.

במסגרת דיני עבודה אלו נחקקו 21 חוקים יסודיים משמעותיים רבים שכולנו חשופים אליהם במהלך שנות חיינו אם כעובדים ואם כמעסיקים של עובדים. אלו הם הבולטים שבהם:

  • חוק שכר מינימום
  • חוק פיצויי פיטורין
  • חוק שעות עבודה ומנוחה
  • חוק הסכמים קיבוציים
  • חוק חופשה שנתית
  • חוק עבודת נשים (הריון וכו')
  • חוק העסקת בני נוער

חוקים נועדו לקבוע מסגרות מוסדרות של עבודה ותנאי עבודה ובמידה ואין הסכמה בין עובד ומעסיק בנוגע לסוגיה כזו או אחרת ביחסי העבודה ביניהם, או בין אחד מהם ובין המדינה, ניגשים אל בית הדין לעבודה, אשר הינו בית דין ייחודי וייעודי לתביעות וערעורים בנושאים של דיני עבודה ותנאים סוציאליים.

כיום, במצב הכלכלי והתעסוקתי הקיים בישראל, רבים יודעים כי הזכויות החוקתיות שלהם מופרות לעתים קרובות וכי ייתכן והם אינם מקבלים את המגיע להם מהמעסיק מכיוון שזה האחרון מעוניין להפחית בעלויות שלו. לעתים הפגיעה היא לאורך שנים מבלי שתהיו מודעים אליה ואתם נפגעים בסכום השווה עשרות אלפי שקלים ואף מאות אלפי שקלים בהצטברות.

מעבר לכך שייתכן ומבוצע גזל בשכר שלכם, אם על בסיס ימי חופשה, דמי הבראה או השכר המגיע לכם בהתאם לתנאי השוק, הרי שייתכן ואתם גם תיפגעו במקרה של פיטורין שלא כדין ולא תהיו מודעים לזכויות המגיעות לכם מהמעסיק ו\או המדינה במצב שכזה.

עורך דין דיני עבודה תל אביב – ליווי משפטי לאורך כל הדרך

בכל אחד מהמקרים הללו עורך דין  לירן קולצ'ינסקי מציע שירות עורך דין דיני עבודה בתל אביב בעל ניסיון רב, לכוון וללוות משפטית את כל הזקוק לכך, עובד או מעסיק.

אין כל ספק כי שירות עורך דין איכותי מול רשויות המדינה או מול עורך דין של הצד שמנגד, המעורים היטב בחוקים, חשוב ביותר לקבל שירות שכזה מבעוד מועד ובטרם ניגשים אל בית הדין לעבודה מכל סיבה שהיא.

מחפשים משרד מקצועי ומוביל בתחום דיני עבודה?  עורך דין לפיטורים?

צרו קשר עוד היום עם  עורך דין לעבודה ודים (לירן) קולצי'נסקי ונשמח לספק לכם שירות מקצועי ומקיף.

 

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ משפטי.

השירותים ניתנים בעברית,אנגלית,  רוסית וספרדית.

עוד מאמרים העשויים לעניין אתכם

עורך דין דיני עבודה בחיפה 

מהם הכללים לעריכת שימוע לפני פיטורים?

הלנת שכר?

זכויות עובדים חיפה

המידע מעניין? שתפו עם חברים

תמיד כאן בשבילכם

צרו איתנו קשר

לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.