top image

עורך דין צוואות וירושות בחיפה והצפון

מאחר ואין דין משפחה אחת כדין משפחה אחרת ומאחר והנסיבות המשפחתיות בין משפחה למשפחה שונות, אסור להסתפק בהורדת צוואה מהאינטרנט, יש לפנות לעורך דין לענייני צוואות וירושות בצפון  המומחה בניסוח צוואות. לדוגמא, במשפחות בהן יש סכסוכים משפחתיים והמוריש מחליט לנשל מהירושה ומעזבונו את אחד מילדיו, או מחליט שחלוקת עזבונו בין ילדיו תהיה לא שווה, חשוב שעורך דין בעל ניסיון בניסוח צוואות ינסח סעיף מתאים, בו המוריש יסביר מדוע החליט לנשל את אחד מילדיו מהצוואה, או מדוע החליט על חלוקה שונה.

ניסוח נכון ומדויק של הצוואה, יסייע להתמודד עם התנגדויות שיגישו לאחר מות המוריש אחד מילדיו שנושל מהצוואה, ויסייע להוכיח שלא הופעל לחץ פסול על המוריש טרם ניסוח צוואתו, או בעת הניסוח. חשיבות נוספת שיש לפניה לעורך דין לצוואות וירושות נובעת מכך שלעתים החלוקה השונה של העיזבון נעוצה בכך שהמוריש עזר במהלך חייו כספית לאחד מילדיו ונתן לו סכומי כסף גבוהים יותר בהשוואה ליתר ילדיו ויש צורך בניסוח משפטי מדויק של סעיף רלבנטי בצוואה, כדי למנוע סכסוכים לאחר מות המוריש.

סיבות  נוספות לפניה לעורך דין צוואות וירושות:

  • לעתים המוריש רוצה להוריש חלק מעזבונו, לא רק לילדיו, אלא לנכדיו, בנסיבות אלו, חשוב לנסח סעיף מדויק שיפרט איזה רכוש חפץ המוריש להוריש לנכדיו ובאילו תנאים. בנוסף, לעתים בשל סכסוך משפחתי, רוצה המוריש שרכושו יועבר לילדיו ולא לכלתו, ו/או לחתנו, לכן יש לפנות עורך דין המומחה לצוואות וירושות לצורך ניסוח צוואה מתאימה.
  • ישנן משפחות בהן המוריש נשוי בפעם השנייה, או השלישית, או מנהל מערכת יחסים זוגית ללא נישואים, או שיש למוריש ילדים ממספר בני זוג שונים, בנסיבות אלו, קיימת חשיבות לפניה לעורך דין צוואות בחיפה, כדי שינסח צוואה מתאימה, שתשקף את רצון המוריש ותגן על רכושו. לדוגמא, פעמים רבות, בנסיבות אלו, המוריש ירצה לחדד בצוואה את אופן חלוקת הרכוש שלו לאחר מותו, לאור הנסיבות המשפחתיות המיוחדות.
  • נסיבות בהן אחד מיורשי המנוח הוא בעל מוגבלות שכלית, ו/או פיזית, והינו קטין, או בגיר, כשהמוריש או בן זוגו הנם האפוטרופוסים של ילד זה בשל מוגבלותו, נדרשת מומחיות ומחשבה בניסוח סעיפים בצוואה שיבטיחו את עתיד היורש בעל המוגבלות.

סיבות מיוחדות נוספות, שמחייבות פניה לעו"ד מומחה לצוואות וירושות בחיפה ובצפון, כדוגמת נכסים בקיבוץ, או במושב, נכסים המצריכים התייחסות מיוחדת בצוואה.

מה זו צוואה?

מסמך משפטי מחייב בו מצווה כותב הצוואה (המוריש) כיצד הוא רוצה שרכושו יחולק לאחר מותו ולמי הוא רוצה שהרכוש יחולק (היורשים). בצוואה המוריש כותב את ה"תסריט לאחר מותו", או "הוראות הפעלה" לאחר מותו.

סוגי צוואות

ישנם מספר סוגים: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים (שניים), צוואה בפני רשות (לדוגמא נוטריון), צוואה בעל פה ("שכיב מרע"), צוואה הדדית (בני זוג). לבחירת הצוואה המתאימה לנסיבות הספציפיות של המוריש ומשפחתו, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה לצוואות בחיפה ובצפון.

עורך דין צוואות חיפה – מדוע צריך צוואה?

החשיבות בעריכת צוואה נובעת מכך שהיא מסמך בעל תוקף משפטי מחייב, שמונע לרוב סכסוכים משפטיים ושמגן על היורשים בפני אנשים שאינם מפורטים בצוואה וייתכן ויטענו שיש להם זכות בעיזבון המוריש (לדוגמא- מאהב, או מאהבת של המוריש, שכן, מטפל, חבר וכו'). כדי להגן על רכוש היורשים מפני גורמים שינסו לגזול את עיזבון המוריש, קיימת חשיבות לפנייה לעורך דין צוואות וירושות בחיפה כדי שינסח עבורכם צוואה מנצחת שתגן על רכוש המוריש ותמנע גזל של עיזבון המוריש.

עורך דין צוואות וירושות בצפון – סוגיות חשובות שיש לכלול בצוואה

הצוואה כוללת הוראות למי רוצה המוריש להוריש את רכושו-לילדיו, לאשתו, לאחיו, לאחותו, לנכדיו, או למי שאינם בני משפחה-חברים, שכנים, או בכלל למאהבת (המציאות עולה על כל דמיון), לצורך כתיבת צוואה, רצוי לפנות לעורך דין לענייני צוואות וירושות בצפון.

אופן חלוקת הרכוש

בצוואה המוריש צריך לקבוע את אופן חלוקת הרכוש-כמה אחוזים מהרכוש יקבל כל יורש, המוריש יכול לקבוע אופן החלוקה כראות עיניו- הוא יכול לקבוע שהחלוקה תהיה שווה, או לקבוע חלוקה אחרת, ואף יכול לקבוע במקרה של סכסוך משפחתי, שאחד הילדים לא יקבל דבר מהירושה וינושל ממנה. כדי לנסח צוואה באופן הנכון והמדויק ביותר, שימנע בעיות לאחר מות המוריש, מומלץ לפנות לעורך דין לענייני ירושה בחיפה כדי שתקבלו את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר

 איזה רכוש צריך לפרט בצוואה?

יש לפרט בצוואה את הפרטים המדויקים של כל נכסי הנדל"ן של המוריש בישראל ומחוצה לה-כתובת, גוש, חלקה ותת חלקה, לצורך כך, מומלץ להוציא נסח טאבו. כמו כן יש לפרט את פרטי כל חשבונות הבנק של המוריש- שם הבנק, מספר סניף ומספר חשבון בישראל ובחו"ל וכספים המושקעים בכל אפיק השקעה, או חיסכון, בישראל או בחו"ל, בנוסף יש לציין את פרטי רכב המוריש. לצורך ניסוח מדויק ונכון של רכוש המוריש, מומלץ לפנות לעורך דין המומחה בניסוח צוואות בחיפה ובצפון.

מחפשים עו"ד לענייני צוואות וירושות בחיפה ובצפון? פנו למשרד עורכי דין לירן קולצ'ינסקי, במשרדנו עורכי דין בעלי ניסיון רב בניסוח צוואות ובקשות לצו קיום צוואה וירושה בחיפה ובצפון. לייעוץ ללא התחייבות, צרו קשר בטלפון 052-6662828, או בדוא"ל: INFO@LAWYERHAIFA.CO.IL

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, או תחליף לייעוץ משפטי. השירותים ניתנים בעברית, רוסית, אנגלית וספרדית.

תמיד כאן בשבילכם

צרו איתנו קשר

לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.