top image

מה חשוב לבדוק בחוזה עבודה 2023

מה חשוב לבדוק בחוזה עבודה  

הרבה אנשים מדרגות שונות באוכלוסייה מעובד רגיל ועד מנהל בכיר כל כך ממהרים להתחיל לעבוד אצל המעסיק חדש ללא חוזה עבודה אשר מגדיר את תנאי העסקה ומתאר את זכויותיו, אחריות, ותרופות של כל אחד מהצדדים. ברוב המקרים נמסר לכם חוזה עבודה ארוך ומפורט הנוטה לטובת המעסיק, ובמקום לקרוא אותו ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בזכויות עובדים, אתם פשוט עוברים לעמוד האחרון וחותמים על החוזה.

כך או כך, אם תיכנסו ליחסי עבודה חדשים ללא חוזה עבודה מפורט אשר נבדק בקפידה על ידי עורך דין דיני עבודה, אתם עלולים לסכן את הקריירה, הפרנסה והעתיד שלכם ללא ידיעתכם וללא צורך.

 

מהו הסכם עבודה אישי בין עובד למעסיק ?

הסכם העבודה הינו מבטא את ההסכמות והבנות שבין המעסיק לעובד, בעיקרון מטרת החוזה הינו להסדיר את היחסים העובד והמעסיק ולהגן עליהם.

המעסיק חייב לתת לי חוזה עבודה ?

החוק מחייב את המעסיק לתת לעובד הסכם עבודה או למסור לעובד הודעה על תנאי עבודה וזאת בתוך תקופה של 30 יום מיום תחילת העבודה של העובד אצל המעסיק, ההודעה חייבת להיות בכתב ולכלול את השכר והתנאים הסוציאליים של העובד בתקופת עבדותו.

מהי מטרת חוזה העבודה ?

מטרתו של הסכם עבודה הינו כול  הגדרה והבהרת מערכת היחסים באופן המיטיב בין העובד למעסיק. הוא יפרט את הציפיות של כל אחד מהצדדים במהלך העבודה, וכן את הציפיות כיצד ומדוע עשויה להסתיים העסקה, לרבות זכויות כל אחד מהצדדים באירוע כזה או אחר. כל זה מצמצם את הסיכויים לאי הבנות וחילוקי דעות העלולים לגרור במהירות לסכסוך עבודה ולהתדיינות משפטית.

משרדנו עוזר ללקוחותינו להבטיח שהסכמי עבודה המוצעים הם הוגנים ומכסים את כל הנושאים הבולטים, כולל:

  • פיצויים, כולל שכר בסיס, העלאות פיצויים, קריטריונים ולוחות זמנים, החזר הוצאות, עלויות רילוקיישן והזדמנויות הוניות.
  • הטבות, לרבות ביטוח בריאות, חיים וביטוח נכות לטווח ארוך, פיצויים נדחים ומידע נוסף על תכנית פרישה למנהלים.
  • מגבלות סודיות.
  • משך תקופת העבודה.
  • חובות עבודה, אחריות וציפיות.
  • סיום העבודה, הודעה מוקדמת, שימוע כדין.
  • חבילות ניתוק ו"מצנחי זהב ".
  • תרופות עם סיום, לרבות בוררות או גישור נדרש של סכסוכים, נזקים הניתנים להחזר.
  • מגבלות בתחרות או שידול לאחר העבודה.

מה כדאי לבדוק טרם חתימה על חוזה עבודה ?

למרות שחלק גדול של הדברים מעוגנים בחוק יש צורך לבדוק את תנאי ההודעה המוקדמת, תקופת העסקה,  ימי החופשה, תשלום עבור חגים ושעות נוספות, דמי הבראה, הוצאות נלוות, הפרשות לקרן הפנסיה וקרן השתלמות וכדומה.

עורך דין לדיני עבודה בחיפה והקריות

משרד עורכי דין קולצ'ינסקי מתמחים בדיני עבודה וזכויות עובדים בחיפה והצפון, עורכי דין שלנו בעלי ניסיון רב בבדיקת חוזים, משא ומתן ויצירת הסכמי עבודה המאפשרים לכם לנצל הזדמנות ולתת לכם ביטחון במקום העבודה. אנו מייעצים באופן קבוע לאנשים לגבי זכויותיהם בחוזה העבודה  לפני או במהלך עבודתם.

אנו מבינים את החשש שיש לרבים מכך שעורך דין יהיה מעורב בתחילת יחסי עבודה החדשים שלכם. כי הדבר יכול אולי לפגוע בכם מלקבל את העבודה, אף אחד לא רוצה לרמוז שהם לא סומכים על עמיתיהם החדשים, דוחים אותם בבקשות או דרישות, או שעורכי דין יהפכו הסכם פשוט לחוזה רב היקף.

אך המציאות היא שחברות המעסיקות עובדים ללא הסכם חתום מחזיקות בכל הקלפים. אם המעסיק הפוטנציאלי שלך אכן יציג בפניך הסכם, אתה יכול להיות בטוח שהמסמך הוכן על ידי עורך דין שחיפש את טובת המעסיק בלבד.

על ידי מינוי עורך דין לחוזי עבודה כדי לייעץ ולהגן עליכם בשלב זה, אינכם מכבידים – אתם פשוט מיישרים את שדה המשחק.

לייעוץ ללא התחייבות צרו קשר עוד היום בטלפון 052-6662828 או כתבו לנו במייל [email protected] מענה מהיר מובטח.

מחפשים משרד עורכי דין מקצועי ומוביל בתחום העבודה. מחפשים עורך דין לזכויות עובדים בצפון  , מחפשים ייצוג בעריכת הסכם,  עורך דין בחיפה והצפון? מחפש עורך דין דיני עבודה חיפה קריות

 

צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי הדין לירן קולצינסקי ונשמח לספק לכם שירות מקצועי ומקיף.

עורך דין דיני עבודה חיפה קריות ותל אביב.

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

המידע מעניין? שתפו עם חברים
תוכן עיניינים

תמיד כאן בשבילכם

צרו איתנו קשר

לייעוץ ומידע מלאו פרטים ונחזור אליכם
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.